Kostel, který dostal druhou šanci. Úžasné místo, které nemá obdoby. Tak nějak se většinou o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově hovoří. Nejde o žádné přehánění a pravdivost těchto slov mohou potvrdit všichni ti, kteří toto místo navštívili.
Barokní kostel sv. Jana Nepomuckého je dominantou Vrchní Orlice, opuštěné obce po odsunu německých obyvatel. Postaven byl mezi lety 1708 a 1712 z původní hřbitovní kaple. Od roku 2011 probíhá rozsáhlá rekonstrukce a slouží jako prostor pro umělecké výstavy, hudební představení a jiné akce.
První dřevěný kostelík v Bartošovicích existoval před r. 1548. R. 1673 byl postaven zděný kostel. Současná podoba svatyně je z let 1731-46. Věž byla poškozena v r. 1793 bleskem, při opravě byla snížena a dostala barokní báň. Na počátku 20. stol. opravován po požáru způsobeného opět úderem blesku, cibulovité střechy věží byly nahrazeny jehlancovitými. Oltářní obraz patronky kostela je patrně dílem některého z učedníků Petra Brandla.
Kaple Panny Marie leží v osadě Údolíčko při silnici z Rokytnice v Orlických horách do Bartošovic. Kaple byla postavena v r. 1866 z příspěvků tehdejších obyvatel. V roce 1999-2000 prošla generální rekonstrukcí, která byla převážně financována ze sbírek rodáků nyní žijících v Německu a za významného přispění Česko-německého fondu budoucnosti v Praze. V r. 2002 byl do věže kaple instalován zvon o hmotnosti 25 kg.
Pozdně barokní kostel z let 1754–1763, kterému předcházel kostel dřevěný, uváděný už v roce 1612. Zařízení kostela je barokně-klasicistní, pocházející z doby kolem roku 1770. Hlavní oltář se sochami sv. Jana Nepomuckého, Zikmunda, Václava a Vojtěcha je zajímavým dokladem uctívání českých národních světců v poněmčeném pohraničí.
Původně stávala na horském hřebeni mezi obcemi Neratov a Horní Rokytnice, kde se od 18. století konala pravidelná poutní procesí. Kvůli stavbě pohraničního opevnění měla být kaple zbořena. Místní obyvatelé se však rozhodli kapli zachránit a v roce 1937 ji rozebrali a po částech přenesli a opět postavili poblíž osady Hadinec, kterou založil šlechtický rod Nostitzů.
Leží na horské cestě A. Jiráska. Kapli postavili dřevorubci, kteří zde těžili dřevo pro doly v Kutné Hoře. Původně dřevěná stavba z roku 1671 byla přestavěna v 19. století. Střechu pokrývají dobové šindele a v okolí je vrchovištní rašeliniště.
Novorománský kamenný kostel sv. Antonína stojí v polské vsi Lasówka u Divoké Orlice. Ves leží u samotné hranice Polska s ČR. Byl postaven v roce 1910 - 1912 z pískovce. Kostel je registrovanou chráněnou památkou Polska.
Barokní hřbitovní kostel, postavený v 1. polovině 18. století, kompletně přestavěn v roce 1769, renovován v 80. letech 20. století a znovu vysvěcen v roce 2003. U kostela je malá kaple a starý hřbitov.
Farní kostel na náměstí vybudován v l. 1679-84. Jeho předchůdcem byla dřevěná svatyně ze 14. stol., zničená požárem v r. 1661. V letech 1993-99 byl kostel zrekonstruován za přispění řady dárců od nás, z Německa a Polska. Vedle kostela stojí památník obětem světových válek a násilí na Rokytnicku. Původní památník 1. světové války z r. 1922 byl po roce 1945 zdevastován. Zrekonstruován byl v roce 1998. Vpravo od hlavních dveří kostela je socha Krista na hoře Olivetské. Pískovcová socha je z pol. 18. stol.
Kostel Nejsvětější Trojice byl postavený původně jako protestantská modlitebna v r. 1603 rodem Mauschwitzů. Později přestavěn na katolický kostel. Pod presbytářem se nachází hrobka šlechtického rodu Nostitz-Rienek, kde je pochováno 8 šlechticů tohoto rodu. V presbytáři je dochován renesanční náhrobník Joachima Mauschwitze a sarkofág Jana Ignáce z Nostitz.